Sklep internetowy Lanotti - obrazki srebrne, ramki i albumy na zdjęcia
| Lanotti FB | 0

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

13
01-23
13
01-23
Prezent na chrzest święty - co kupić? Prezent na chrzest święty - co kupić?

Chrzest to jedna najważniejszych uroczystości religijnych, podczas której ochrzczona osoba zostaje przyjęta do wspólnoty wiernych i staje się uczestnikiem życia Kościoła. Jeśli zostałeś poproszony o bycie rodzicem chrzestnym lub też zostałeś zaproszony na uroczystość jako członek bliskiej rodziny, to na pewno staniesz przed dylematem, jaki prezent dla malucha na tę specjalną okazję będzie odpowiedni. 

15
12-22
15
12-22
Czy na bierzmowanie daje się prezenty? Co od świadka? Czy na bierzmowanie daje się prezenty? Co od świadka?

Dla katolików sakrament bierzmowania jest bardzo ważnym obrzędem. To okazja do świadomego i dojrzałego potwierdzenia swojej wiary i chęci dalszego uczestnictwa we wspólnocie. Podczas uroczystej mszy biskup namaszcza czoło bierzmowanego specjalnym olejem – to znak, że w tym momencie na młodego człowieka zesłane zostają dary Ducha Świętego.

04
11-22
04
11-22
Kto może być świadkiem bierzmowania? Kto może być świadkiem bierzmowania?

Poproszono Cię o bycie świadkiem w trakcie uroczystości bierzmowania? To ogromne wyróżnienie! Z dużą dozą prawdopodobieństwa sam masz już ten sakrament za sobą, więc przypomnij sobie, w czym weźmiesz udział i jak najlepiej przygotować się do pełnienia swojej funkcji.

17
10-22
17
10-22
Rola świadka i świadkowej na ślubie kościelnym i weselu Rola świadka i świadkowej na ślubie kościelnym i weselu

W wyjątkowym dniu ślubu parze młodej towarzyszy rodzina i przyjaciele, a także świadek i świadkowa, którzy nie tylko uczestniczą w kościelnych obrzędach i składają podpisy pod dokumentami. Ich rolą jest wsparcie pana młodego i panny młodej w przygotowaniach do tego wydarzenia. Dowiedz się więcej na temat ich zadań!

14
09-22
14
09-22
Rola matki chrzestnej – zwyczaje, obowiązki, prezent Rola matki chrzestnej – zwyczaje, obowiązki, prezent

Czy wiesz, jakie wymagania musi spełniać kobieta, która chce podjąć się pełnienia tak ważnej funkcji w życiu małego chrześcijanina? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje, które powinny rozwiać wszelkie wątpliwości!

11
08-22
11
08-22
Rola ojca chrzestnego - wymagania, obowiązki, co kupuje? Rola ojca chrzestnego - wymagania, obowiązki, co kupuje?

Ceremonia chrztu świętego to ważne wydarzenie, w trakcie którego dziecko otrzymuje imię, a także zostaje uroczyście przyjęte do społeczności chrześcijan. W tej drodze towarzyszą mu rodzice chrzestni - osoby, których rola podczas tej uroczystości oraz w późniejszym życiu religijnym dziecka jest szczególna.

07
07-22
07
07-22
Symbole sakramentu chrztu świętego Symbole sakramentu chrztu świętego

Chrzest jest pierwszym sakramentem wprowadzającym człowieka do wspólnoty wierzących. W Kościele Katolickim zwyczajowo udziela się go już we wczesnym dzieciństwie. Przez wieki rytuał ten obrósł bogatą symboliką, która pozwala wiernym na lepsze zrozumienie znaczenia przeprowadzanych obrzędów. Warto ją poznać, by z większą świadomością przeżywać religijne wydarzenia w rodzinie.

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się