| |

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

Blog

09
07-22
09
07-22

Pomysł na prezent na bierzmowanie - Co podarować dziewczynie, a co chłopcu?

Pomysły na prezent na bierzmowanie dla chłopca i dziewczynki

Znalezienie odpowiedniego prezentu to zawsze trudne zadanie niezależnie od okazji. Rodzice i goście zaproszeni na uroczystość bierzmowania zazwyczaj na długo przed dniem ceremonii rozpoczynają poszukiwania idealnego prezentu na tę ważną okazję.

Czytaj dalej, a dowiesz się:

Jeśli znasz osobę przestępującą do sakramentu bierzmowania i wiesz, jaki ma gust i preferencje, zwykle łatwiej jest wybrać odpowiedni prezent. Nasze pomysły powinny Ci pomóc i pokazać, jakie prezenty są zazwyczaj wręczane w celu potwierdzenia i co jeszcze możesz dać.

Bierzmowanie zwane również chryzmacją jest jednym z siedmiu sakramentów Kościoła katolickiego i prawosławnego i uważane jest za drugi po chrzcie świętym sakrament inicjacji. Jego istotą jest przekazanie daru Ducha Świętego młodym wiernym na progu ich dorosłości, zazwyczaj między 14 z 18 rokiem życia, i należy je postrzegać jako potwierdzenie chrztu świętego, które otrzymali w wieku niemowlęcym. W tym dniu sami młodzi ludzie, wyrażając swoją wolę, mówią „tak” wierze i od tej chwili są pełnoprawnymi członkami chrześcijańskiej wspólnoty.

Tradycyjne prezenty na bierzmowanie

Prezenty wręczane młodym wiernym na okazję bierzmowania najczęściej związane są mniej lub bardziej z tradycją chrześcijańską. Piękna, bogato zdobiona Biblia czy śpiewnik to stałe punkty na liście uniwersalnych pamiątek na okazję bierzmowania. Wyselekcjonowane wyroby jubilerskie, takie jak stylowy srebrny naszyjnik z prostym krzyżem czy srebrny medalik na łańcuszku z wizerunkiem Matki Bożej to doskonała propozycja dla dziewczyn. Z prezentem dla chłopaka jest nieco trudniej, gdyż chłopcy nie noszą tak często biżuterii. W tym przypadku świetnym pomysłem będzie elegancki zegarek lub łańcuszek z zawieszką przedstawiającą wizerunek wybranego świętego.

Nowoczesne i nieszablonowe prezenty na bierzmowanie

Chociaż dla starszego pokolenia może to być trudne dla zrozumienia, to jednak trzeba pogodzić się z faktem, że wśród młodych ludzi dużą popularnością cieszą się prezenty zdecydowanie mniej związane z wiarą, a bardziej z doczesnym skomercjalizowanym światem. W dzisiejszych czasach oprócz tradycyjnych upominków coraz częściej dodaje się elektroniczne gadżety jak markowe smartfony i smartwatch'e, sponsoruje egzotyczne wycieczki, a najczęściej po prostu wręcza się w kopercie odpowiednią sumę pieniędzy. Nie ma w tym oczywiście nic złego, o ile tylko nie przysłania to młodemu człowiekowi właściwego kontekstu tej szczególnej okazji, jakim jest spotkanie z darem Ducha Świętego.

Prezent na bierzmowanie od świadka

W całym procesie przyjęcia kandydata do bierzmowania jest jedna osoba, która spełnia szczególną funkcję. Jest nią świadek bierzmowania. Tradycyjnie świadkiem bierzmowania jest jedno z rodziców chrzestnych dziecka, choć od tej zasady dopuszczalne są wyjątki. Zadaniem świadka bierzmowania jest przygotowanie kandydata oraz troska, aby wypełnił on sumiennie wszystkie obowiązki wypływające z przyjęcia sakramentu bierzmowania. Ta szczególna misja, jaką obdarzony jest świadek bierzmowania, w pewnym sensie wymusza na nim, aby prezent, jaki podaruje kandydatowi, miał również wyjątkowy, najlepiej sentymentalny charakter. W tej roli świetnie sprawdzą się srebrne obrazki na bierzmowanie z indywidualną dedykacją umieszczoną na odwrocie. Równie dobrym pomysłem może być srebrna ramka na zdjęcie z uroczystości bierzmowania również wzbogacona personalizowanym grawerem.

Choć istotą tego wpisu jest przedstawienie różnych pomysłów na prezent z okazji bierzmowania, co na marginesie mamy nadzieję, że się nam udało, na koniec trzeba jasno zadeklarować, że żaden, nawet najdroższy, czy najbardziej elegancki prezent nie zastąpi kandydatowi do bierzmowania daru, jakim jest dar Ducha Świętego i idącego za nim ostatecznego przyjęcia do wspólnoty ludzi wiary. Musimy pamiętać o tym, że to my, towarzysząc kandydatowi w jego ceremonii, swoją obecnością i świadectwem wiary dajemy młodemu człowiekowi potwierdzenie wartości, jakie niesie ze sobą wiara chrześcijańska i związana z nią wspólnota. I to jest prawdopodobnie najważniejszy prezent, jaki możemy dać bierzmowanemu w tym ważnym dla niego dniu.

Prezenty na Bierzmowanie:

Pamiątka Bierzmowania Obrazek srebrny Beltrami 6719

Pamiątka Bierzmowania
Obrazek srebrny z grawerem

od 166 zł

7 x 14 cm166 zł
10 x 20 cm274 zł
Ramka na Bierzmowanie Srebrna pamiątka Beltrami 6804RAM nowość

Ramka na Bierzmowanie
Srebrna pamiątka

109 zł

13,8 x 18,7 cm109 zł

Przeczytaj również:

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się