| |

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

Blog

08
09-23
08
09-23

Życzenia urodzinowe dla siostry zakonnej z okazji jej święta

Życzenia urodzinowe dla siostry zakonnej

Przed urodzinami siostry zakonnej prawdopodobnie zastanawiasz się nad tym, jaka treść życzeń urodzinowych będzie odpowiednia dla osoby duchownej. Czego życzyć zakonnicy z okazji urodzin? Poniżej znajdziesz kilka inspiracji na to, jak umilić siostrze zakonnej ten wyjątkowy dzień!

Czytaj dalej, a poznasz:

Piękne życzenia urodzinowe dla siostry zakonnej – cytaty z klasyków

Doskonałym pomysłem na urodzinowe życzenia dla zakonnicy jest skorzystanie z mniej lub bardziej znanych cytatów. Warto sięgnąć po poezję, choć niektórzy twórcy prozy również mogą pochwalić się wyjątkową zdolnością doboru słów. Wiele pięknych sentencji pochodzi z twórczości Jana Pawła II oraz księdza Jana Twardowskiego. Wybieraj raczej krótkie, 2 lub 3-wersowe cytaty. Jeśli zdecydujesz się na dłuższe cytowane teksty, upewnij się, że dobrze zaplanujesz rozmieszczenie.

Kartki z życzeniami – na co zwrócić uwagę?

Jeśli wolisz, możesz wybrać kartkę z gotową treścią życzeń. Upewnij się najpierw, czy tekst jest odpowiedni i nie narusza zasad przyzwoitości. Stosowne życzenia urodzinowe dla siostry zakonnej mają spokojny i stonowany wydźwięk. Nawet wtedy, gdy jubilatka jest młodą osobą, warto przeanalizować treść gotowych życzeń pod tym kątem. Z pewnością znajdziesz wiele kart urodzinowych w dobrym tonie.

Zwróć też uwagę na grafikę znajdującą się na kartce. Najczęściej poważne i eleganckie życzenia urodzinowe są zilustrowane obrazkiem przedstawiającym kwiaty, tort lub kieliszki szampana. Warto też wyszukać karty okolicznościowe z nastrojowym obrazem. Niekiedy udaje się znaleźć kartkę urodzinową z ilustracją odnoszącą się do wiary katolickiej, np. dotycząca cudu stworzenia lub błogosławieństwa bożego.

Jak określić adresata życzeń i okazję?

Na kartce z pozdrowieniami koniecznie napisz, do kogo są skierowane. Stosuj krótką formę, np. „siostra Joanna” albo „dla siostry Ilony”. Na zakończenie należy dodać krótką informację o tym, kto składa życzenia. Może to brzmieć tak: „… z najlepszymi życzeniami – podopieczni” lub „… życzy siostra Anastazja” albo po prostu „… mama i tata”.

Treść życzeń a rodzaj relacji z siostrą zakonną

Cytaty ze znanych osób związanych z wiarą katolicką idealnie nadają się na życzenia dla sióstr zakonnych. Doskonale sprawdzą się wtedy, gdy z zakonnicą nie łączą Cię prywatne relacje. Zastępują osobiste słowa i są odpowiednie na bardziej oficjalne okazje – np. okrągłe urodziny zakonnicy, którą łączą z Tobą przede wszystkim relacje służbowe.

W przeciwnym wypadku, gdy np. siostra zakonna, która obchodzi urodziny jest członkiem Twojej rodziny lub przyjaciółką, można pozwolić sobie na osobistą formę. Treść takich życzeń nie musi być formalna. Swobodne sformułowania sprzyjają przekazaniu myśli. Jednocześnie są bardzo cenne, ponieważ płyną prosto z serca.

Jak składać życzenia urodzinowe dla siostry zakonnej?

Teksty zaczerpnięte z książek lub wierszy dobrze jest napisać odręcznie lub wydrukować na fragmencie kartki papieru, którą następnie wytniesz i załączysz do karty z życzeniami. Zwróć uwagę na jakość kartki – świetnie wyglądają też życzenia wydrukowane na kolorowym papierze satynowym lub błyszczącym.

Jeśli okoliczności na to pozwalają, urodzinowe życzenia najlepiej jest złożyć osobiście podczas spotkania. Jednak nie ma przeciwwskazań, by zrobić to przez telefon lub sms. Oczywiście wiele też zależy od wieku zakonnicy. Z uwagi na szacunek, jaki należy się starszym osobom, takim jubilatkom lepiej jest składać życzenia osobiście.

Osobiste życzenia dla bliskiej osoby żyjącej w zakonie

Innym sposobem na wyrażenie sympatii w dniu urodzin jest złożenie życzeń, których treść pochodzi prosto z serca. Takie osobiste słowa brzmią wspaniale podkreślają wyjątkową więź między wami. W życzeniach warto nawiązać do powołania, życia zakonnego i służby Bogu. Tutaj idealnie sprawdzają się treści dotyczące wytrwałości, pogody ducha i błogosławieństwa bożego.

Nic nie stoi na przeszkodzie, bo w treść wplątać odniesienia do codzienności zakonnicy. Życzenia zdrowia, pokoju i radości mogą wydawać się nieco sztampowe, jednak odpowiednio ubrane w słowa pokazują prawdziwą troskę i emanują ciepłem. Takie słowa zawsze miło jest usłyszeć lub przeczytać, zwłaszcza w ważnym dla siebie dniu.

Życzenia urodzinowe dla zakonnicy dotyczące jej planów na przyszłość

Jeśli dobrze znasz siostrę zakonną, która świętuje urodziny i znasz jej plany na najbliższą przyszłość, możesz życzyć jej powodzenia w podejmowanym przedsięwzięciu. Takie spersonalizowane życzenia urodzinowe dla zakonnicy świetnie sprawdzają się np. wtedy, gdy siostra planuje odbyć podróż, napisać książkę lub zaangażować się w inicjatywę społeczną. Mogą przyjmować formę żartobliwego tekstu, a nawet wierszyka, o ile czujesz, że taka forma nie naruszy poczucia humoru siostry.

Jak świętować urodziny siostry zakonnej?

Osobiste czy formalne pozdrowienia należy złożyć w odpowiedniej formie. Jeśli siostra zakonna jest Twoją znajomą lub inną bliską osobą, zwykle nie ma z tym najmniejszego problemu. Najlepiej jest przekazać miłe słowa osobiście podczas spotkania lub w czasie rozmowy telefonicznej. W przypadku bardziej formalnych kontaktów życzenia mogą być załączone do urodzinowego upominku. Na kartce lub bileciku okolicznościowym warto wypisać starannym pismem odręcznym treść życzeń. W prezencie warto podarować przedmiot związany z wiarą. W tej roli doskonale sprawdzają się różnego rodzaju artykuły dekoracyjne i dewocjonalia, np. obraz przedstawiający postać świętego, krzyż na ścianę lub Pismo Święte.

Ważne rocznice takie jak urodziny to doskonały czas na to, by wyrazić swoje uznanie i sympatię osobie, która wybrała życie duchowe. Siostrom zakonnym można składać życzenia w formie ustnej, telefonicznej lub pisemnej. W zależności od formy wybierz wiersz, cytat lub osobiste życzenia wypływające prosto z serca. Odnoś się w nich do drogi życiowej i przyszłości. Warto też rozważyć życzenia dotyczące wspólnoty, wiary, pokoju i miłości.

Prezent dla siostry zakonnej:

Krzyż z pasyjką Pokryty srebrem MIDA  Argenti 003131

Krzyż z pasyjką
Pokryty srebrem

403 zł

14 x 25 cm403 zł
Obraz srebrny ze Świętą Rodziną Pamiątka ślubu i rocznicy Beltrami 6649

Obraz srebrny ze Świętą Rodziną
Pamiątka ślubu i rocznicy

od 147 zł

7 x 11 cm147 zł
12 x 17 cm278 zł
17 x 23 cm471 zł
23 x 32 cm826 zł
30 x 41 cm1 334 zł

Przeczytaj również:

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się