| |

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

Blog

27
01-24
27
01-24

Jak wypisać kartkę i kopertę na chrzest święty?

Jak wypisać kartkę i kopertę na chrzest święty

Chrzest święty to pierwszy sakrament każdego chrześcijanina. Jest to okazja, którą zwykle świętuje się w gronie rodziny i najbliższych. W trakcie składania życzeń dziecku oraz jego rodzicom goście najczęściej wręczają drobny symboliczny upominek oraz kartę z życzeniami. Takie przedmioty mogą stać się później przyjemną pamiątką na lata. Dlatego warto zwrócić uwagę na treść życzeń. Podpowiadamy, co napisać na kartce na chrzest święty!

Czytaj dalej, a poznasz:

Czym się kierować przy wyborze kartki na chrzest?

Przekazywanie kartek okolicznościowych w trakcie ważnych wydarzeń to miła tradycja. Dzięki temu można utrwalić chwile i emocje, które im towarzyszą. Dlatego oferta pocztówek z tekstem na chrzest jest dość rozbudowana. Jak wybrać odpowiedni wzór?

Motywy i kolorystyka na kartkach z okazji chrztu

Kolorystyka tradycyjnie kojarzona z chrztem to biel z subtelnymi pastelowymi dodatkami. Takie barwy królują w kościele i w salach, gdzie organizowane są uroczyste spotkania rodzinne po ceremonii chrztu. W dekoracjach pojawiają się także subtelne, filigranowe zdobienia. 

Większość kartek na chrzest święty to pocztówki przedstawiające niemowlęta lub anioły. Delikatne dziecięce rysy i urocze pozy to znak rozpoznawczy miłych pamiątek tego wydarzenia. Nawiązują w ten sposób do niewinności dziecka będącego głównym bohaterem tego wyjątkowego dnia. Często występują na nich motywy religijne – krzyż, gołębica, kościół lub świeca. Jest to podkreślenie charakteru uroczystości. Każda z nich będzie dobra dla dziecka na pamiątkę z okazji chrztu. Wzór i kolorystykę możesz wybrać zgodnie z Twoim gustem. Pamiętaj jednak, by kartę zapakować do koperty ozdobnej, która pasuje do pocztówki. Najczęściej obrazki na tego typu kartki utrzymane są w pastelowych barwach i delikatnej tonacji. Pasują do nich eleganckie koperty w kolorze białym, perłowym lub beżowym.

Zdobienia na kartkach okolicznościowych

Czasami pocztówki dodatkowo ozdobione są przy pomocy subtelnych złotych motywów. Połyskujące elementy dodają lekkości i sprawiają, że całość prezentuje się niezwykle elegancko i gustownie. Do uszlachetniania papieru stosuje się technikę hot-stampingu (termodruku). Odznacza się dużą precyzją, trwałością i pięknym wyglądem. 

Kartki na chrzest dla dziewczynki lub chłopca

Wybierając kartkę okolicznościową z okazji chrztu, można też kierować się płcią dziecka. Zgodnie z tradycyjnym postrzeganiem barw, kartki z dominującym motywem w kolorze różowym nadają się dla dziewczynki, a z niebieskim wzorem – dla chłopca. Oczywiście możesz postawić także na neutralną kolorystykę, która będzie odpowiednia zarówno dla niemowlęcia płci męskiej jak i żeńskiej. 

Kartki z kieszonką na upominek

Jednym z pomysłów na prezent z okazji chrztu jest podarunek w postaci określonej sumy pieniędzy. Gotówkę można włożyć do kartki okolicznościowej z kieszonką lub pomiędzy strony składanej karty. Dzięki temu upominek będzie wyglądał bardziej elegancko. Kartkę uzupełnij życzeniami – tekst na chrzest powinien być napisany osobistym językiem i odnosić się do znaczenia tego podniosłego momentu. Możesz odnieść się do podniosłości chwili oraz jej wymiaru religijnego. Podkreśla to znaczenie tego wydarzenia dla życia dziecka we wspólnocie chrześcijańskiej. 

Jak wypisać kartkę na chrzest dziecka?

Odpowiednio sformułowane życzenia są koniecznym dopełnieniem kartki okolicznościowej. To dzięki nim upominek nabiera indywidualnego charakteru i staje się prawdziwą pamiątką na lata.  

Jak zwracać się do adresata życzeń z okazji chrztu?

Jeśli chodzi o życzenia, odpowiedni tekst na chrzest święty może brzmieć tak, jakby był skierowany bezpośrednio do małego dziecka. Wykorzystaj zdrobnienia, zwłaszcza zwracając się bezpośrednio do adresata. Może to brzmieć tak: „Kochanej wnusi – babcia i dziadek”, „Ukochanej Kasi w dniu chrztu świętego” itd. Taki sposób zwracania się do dziecka podkreśla wyjątkową więź i osobisty charakter życzeń. 

Drugim sposobem jest podniosły ton. Przykładem jest treść: „Drogi Macieju, w dniu chrztu świętego pragnę złożyć Ci życzenia…”. Takie życzenia mogą złożyć dziecku dalsi członkowie rodziny i inne osoby zaproszone na ceremonię.

Treść życzeń na kartce okolicznościowej na chrzest

Sam tekst na chrzest powinien wypływać z głębi serca. Może uwzględniać życzenia zdrowia, radości, miłości i błogosławieństwa bożego. W treści życzeń może pojawić się krótki wiersz odnoszący się do dnia chrztu świętego. 

Na dole kartki, po jej prawej stronie, tuż pod treścią pozdrowień należy złożyć podpis. Powinien być on czytelny i wyraźny. Jeśli pod życzeniami podpisuje się więcej osób, należy je wszystkie wymienić. Najczęściej stosuje się kolejność: mężczyzna, kobieta, a następnie dzieci. Nie zapomnij też oznaczyć daty uroczystości. 

Kartki na chrzest z gotowym tekstem życzeń

Masz trudność z ułożeniem życzeń? Wybierz kartkę z gotowym tekstem na chrzest. Możesz do niego dopisać osobistą treść. Takie kilka słów od siebie to miły dodatek i podkreślenie wyjątkowej, osobistej relacji z dzieckiem. Pamiętaj o tym, by podpisać się pod wydrukowanymi życzeniami. Zamiast imienia i nazwiska możesz napisać „ciocia Zosia” lub „dziadkowie”. W przypadku rodziców chrzestnych można złożyć podpis „Matka chrzestna/Ojciec chrzestny z rodziną”.

Jak zaadresować kopertę na chrzest dziecka?

Na kopercie powinno się znajdować oznaczenie adresata. Koperta musi być zaadresowana w schludny i trwały sposób. Postaraj się umieścić napis po prawej stronie, jednak w niewielkim oddaleniu od krawędzi papieru. Koperta ozdobna z kartką na chrzest powinna być zaadresowana, by wiadomo było, dla kogo jest przeznaczona. Aby to zrobić, wystarczy w prawym dolnym rogu koperty napisać imię dziecka

Obecność koperty ma też wymiar praktyczny. Dziecko będzie mogło przechowywać kartę w kopercie przez długi czas. Chroni to zawartość przed zniszczeniem, zakurzeniem lub zabrudzeniem. 

Wypełnianie karty okolicznościowej na chrzest święty to wyjątkowe zadanie. Warto postarać się o to, by treść i forma były dopasowane do podniosłej okazji. Dzięki temu Twoje życzenia na piśmie staną się miłą pamiątką tego ważnego wydarzenia. 

Srebrne obrazki z aniołkiem na Chrzest:

Obrazek srebrny Aniołek Pamiątka na Chrzest Beltrami 6733

Obrazek srebrny Aniołek
Pamiątka na Chrzest

od 133 zł

8 x 8 cm133 zł
12 x 12 cm216 zł
16 x 16 cm332 zł
Aniołek z latarenką Obrazek srebrny Valenti 81200

Aniołek z latarenką
Obrazek srebrny z grawerem

od 133 zł

8 x 8 cm133 zł
12 x 12 cm216 zł
18 x 18 cm401 zł
Aniołek w sercu na Chrzest Obrazek srebrny Beltrami 6449

Aniołek w sercu na Chrzest
Obrazek srebrny z grawerem

od 114 zł

8 x 7,3 cm114 zł
11 x 9,6 cm150 zł
15,5 x 14 cm241 zł
20 x 18 cm357 zł

Przeczytaj również:

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się