Sklep internetowy Lanotti - obrazki srebrne, ramki i albumy na zdjęcia
| Lanotti FB | 0

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

Blog

05
10-22
05
10-22

Obraz na prezent ślubny – kto kupuje i jaki wybrać?

 

Obraz na prezent ślubny – kto kupuje i jaki wybrać

 

Istnieją wyjątkowe okazje i wyjątkowe prezenty. Nie wręcza się ich z byle powodu i nie każdemu wypada je podarować, ponieważ niosą ze sobą silny ładunek symboliczny. Tak jest w przypadku religijnych obrazów, ofiarowywanych młodym w dniu ich ślubu. Kto może podarować nowożeńcom taki prezent? Jak najlepiej go wybrać? Podpowiadamy!

Czytaj dalej, a dowiesz się:

Dzień zawarcia związku małżeńskiego jest wyjątkowy. Uroczysta oprawa podkreśla doniosłość wydarzenia, dzięki któremu powstaje nowa rodzina. Część podarków dla młodej pary to przedmioty praktyczne, popularne jest również dawanie pieniędzy. Jednak wśród prezentów nie powinno zabraknąć tych, które mają wymiar symboliczny – to ważne, zwłaszcza jeżeli małżonkowie są religijni, a uroczystość ma dla nich charakter również duchowy.

Taka "religijna wyprawka" na nową drogę życia powinna zawierać następujące rzeczy: rodzinny egzemplarz Pisma Świętego, tzw. zestaw kolędowy czyli wolnostojący, ozdobny krzyż z pasyjką, dwa świeczniki i kropidło, a także krzyż do powieszenia nad drzwiami wejściowymi do domu i święty obraz, przedstawiający patrona danej rodziny.

Kto kupuje obraz dla pary młodej?

Kto kupuje obraz na ślub? Czy podarowanie dewocjonaliów przez bliskich przyjaciół to faux-pas? Tego typu podarki zazwyczaj młodzi otrzymują od najbliższych: rodziców, chrzestnych, dziadków. Warto zwrócić w tym miejscu uwagę na szczególną rolę rodziców chrzestnych, którzy są odpowiedzialni za rozwój duchowy swoich przybranych dzieci. Jeżeli obraz dla pary młodej zostanie podarowany właśnie przez nich, będzie to symbolizować ich dalszą troskę w tej materii. Matka lub ojciec chrzestny może też podarować inne wymienione już wcześniej dewocjonalia.

Jeżeli przyszli małżonkowie są członkami wspólnoty działającej przy parafii, święty obraz dla pary młodej mogą podarować jej członkowie. To popularna praktyka, zwłaszcza jeżeli chce się zadbać również o wysokie walory artystyczne podarunku. Mówiąc prościej – dobry obraz jest często jednym z droższych elementów „religijnej wyprawki”, warto więc zaangażować w jego zakup większą grupę osób.

Obraz na prezent ślubny – jaki wybrać?

W odróżnieniu od reszty wspomnianych w artykule dewocjonaliów wybór odpowiedniego tematu malunku może nastręczyć temu, kto kupuje obraz dla pary młodej nieco problemów. Spieszymy więc z pomocą i przedstawiamy listę najpopularniejszych motywów:

  • Święta Rodzina – ofiarowanie obrazu, który przedstawia Maryję, Józefa i Dzieciątko, będzie przypominał nowożeńcom o tym, do jakich ideałów powinni dążyć. Święta Rodzina, czuwająca nad gospodarstwem domowym, wspomoże w trudnych chwilach i małżeńskich kryzysach.
  • Matka Boska Karmiąca – portret Maryi karmiącej małego Jezuska to wsparcie dla osób, które jak najszybciej chcą się postarać o potomstwo. Dodatkowa symbolika tego obrazu będzie przypominać o tym, że tak jak matka nie odmawia pokarmu swojemu dziecku, tak Matka Boska nie odmówi pomocy tym, którzy się do niej modlą.
  • Ostatnia Wieczerza – to obraz, który mówi o tym, jak ważne jest wspólne celebrowanie chwil. Jezus, spożywający wieczerzę z uczniami zachęca do tego, żeby i w domu przyszłych małżonków nie zabrakło chwil, w których będą spędzać czas, rozmawiając przy jednym stole.

Obrazy srebrne dla Pary Młodej:

Święta Rodzina na białym drewnie Obraz srebrny Beltrami 6380

Święta Rodzina na białym drewnie
Obraz srebrny

od 249 zł

16 x 25 cm249 zł
21 x 33 cm394 zł
29 x 47 cm789 zł
Matka Boża z drzewkiem Obraz srebrny na drewnie Beltrami 6381M

Matka Boża z drzewkiem
Obraz srebrny na drewnie

od 247 zł

15 x 23 cm247 zł
20 x 30,4 cm388 zł
Obraz srebrny ze Świętą Rodziną Pamiątka ślubu i rocznicy Beltrami 6649

Obraz srebrny ze Świętą Rodziną
Pamiątka ślubu i rocznicy

od 133 zł

7 x 11 cm133 zł
12 x 17 cm253 zł
17 x 23 cm428 zł
23 x 32 cm751 zł
30 x 41 cm1 212 zł

Przeczytaj również:

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się