| |

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

Blog

23
06-22
23
06-22

Jaki obraz święty powinien wisieć w domu

Obrazy religijne do mieszkania

Osoby, dla których istotne są wartości religijne, czują potrzebę wyrażania swojej przynależności do wyznania poprzez eksponowanie symboliki z nim związaną. Najważniejszy symbol wiary katolickiej stanowi krzyż i to on spotykany jest najczęściej we wnętrzach naszych domów. Duże znaczenie mają także obrazy przedstawiające wizerunki świętych, bądź też konkretne sceny z ich życia. Wybór takich obrazów jest niezwykle szeroki. A zatem, powstaje pytanie, jaki obraz święty powinien wisieć w domu?

Czytaj dalej, a dowiesz się:

Jak wybrać obraz święty do salonu?

Gdy chcemy znaleźć obraz święty do salonu, powinniśmy mieć na uwadze, iż nie jest on jedynie dekoracją mieszkania. Jest to oczywiście dodatkowy atut, jednak najważniejszą rolą jest utworzenie miejsca przeznaczonego do modlitwy, kontemplacji, rozmowy z Bogiem, wyciszenia. W trakcie procesu wybierania obrazu świętego do salonu zastanówmy się nad bliskim nam patronem. Być może zdecydujemy się na wizerunek Świętego Jerzego – patrona wędrowców, górników czy żołnierzy.

Innym przykładem obrazu religijnego do salonu może być ujęcie Świętej Rodziny, która stanowi symbol domowego ogniska, ciepła, bliskości oraz wsparcia. Przypomina ona o istocie pielęgnowania relacji, więzów rodzinnych oraz o trosce o najbliższych.

Obrazy religijne do salonu

Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki obraz święty powiesić w salonie? W pomieszczeniu, które jest miejscem spotkań z rodziną oraz przyjaciółmi, możemy również zawiesić święty obraz z wizerunkiem Jana Pawła II, który zapisał się w pamięci osób wierzących jako ważna postać ze względu przede wszystkim na fakt, iż był Wielkim Rodakiem. Jego obecność w głównym pomieszczeniu domu może podnosić na duchu oraz skłaniać do chwili zadumy nad słowami oraz naukami, które głosił.

Doskonałym uzupełnieniem wnętrza, podkreślającym przynależność do wiary, a także uwypuklającym doskonałą kreskę Leonarda da Vinci, będzie obraz przedstawiający Ostatnią Wieczerzę. Choć przedstawiony moment dotyczy ogłoszenia prawdopodobnej zdrady, sama scena wspólnego posiłku jest dość powszechna, dobrze więc wkomponuje się w codzienność.

 

Obraz Ostatnia Wieczerza do salonu

 

Jaki obraz święty wybrać do sypialni?

Sypialnia w przeciwieństwie do salonu jest pomieszczeniem służącym wyciszeniu i odpoczynkowi. Jest to miejsce osobiste i odosobnione. To tutaj najczęściej odmawiamy modlitwę, różaniec, zgłębiamy się w rozmowę z Bogiem. A zatem, jaki obraz święty do sypialni powinniśmy wybrać? Niezwykle trafionym pomysłem będzie podobizna Jezusa Chrystusa. Obraz taki wywołuje poczucie Jego obecności, czujności, troski oraz gotowości do wysłuchania naszych słów i przypomina o Jego miłosierdziu.

Kolejnym przykładem takiego obrazu jest Wizerunek Matki Boskiej, który przynosi ukojenie oraz przypomina o tym, że wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi. Często swoje modlitwy oraz prośby kierujemy właśnie do Maryi, prosimy Ją o opiekę, troskę oraz wsparcie. Święty obraz z Matką Boską może przedstawiać różne Jej oblicza – Matkę Boską Ostrobramską, Matkę Boską Częstochowską, a także Maryję z dzieciątkiem.

Obrazy święte do mieszkania – podsumowanie

Wybór świętych obrazów do mieszkania zależy głównie od preferencji nabywcy. To, czyją postać będą one przedstawiały lub w jakim miejscu chcemy je umieścić oraz jak wkomponować w wystrój pozostałych elementów mieszkania zależy od nas. Święty obraz powinien znaleźć się w domu każdej osoby wierzącej jako świadectwo głębokiej wiary.

Obrazy srebrne do mieszkania:

Ostatnia Wieczerza Srebrny obraz Valenti 81221

Ostatnia Wieczerza
Srebrny obraz

od 182 zł

15 x 9 cm182 zł
20 x 12 cm400 zł
26 x 15 cm612 zł
39 x 19 cm830 zł
... 3 więcej
Papież Jan Paweł II Obrazek srebrny Beltrami 6287

Papież Jan Paweł II
Obrazek srebrny z grawerem

od 257 zł

9 x 13 cm257 zł
13 x 18 cm390 zł

Przeczytaj również:

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

  • Konieczne do prawidłowego działania strony. Przechowują m.in. takie informacje jak dane z formularzy zamówienia, zawartość koszyka.
  • Stosowane są w celu śledzenia działań użytkowników na stronach internetowych, w celu dostosowania wyświetlanych reklam.
  • Cookie zawierające dane statystyczne gromadzą anonimowe informacje pomagające przeanalizować zachowanie użytkowników na stronie.