| |

+48 882 059 691
pn.-pt.: 9:00-18:00

Blog

13
01-23
13
01-23

Prezent na chrzest święty - co kupić?

Praktyczne pomysły na prezent na chrzest

Chrzest to jedna najważniejszych uroczystości religijnych w życiu każdego wiernego, podczas której ochrzczona osoba zostaje przyjęta do wspólnoty wiernych i staje się pełnoprawnym uczestnikiem życia Kościoła. W trakcie chrztu dziecko lub dorosły jest zanurzany w wodzie albo pokropiony wodą święconą, która symbolizuje oczyszczenie z grzechów i odrodzenie się jako nowy człowiek – chrześcijanin. Ta chwila jest uważana za moment przyjęcia chrześcijaństwa i przyjęcia Boga do swojego życia.

Czytaj dalej, a poznasz:

Jeśli spotkał Cię ten zaszczyt i zostałeś poproszony o bycie rodzicem chrzestnym lub też zostałeś zaproszony na uroczystość jako członek bliskiej rodziny, to na pewno staniesz przed dylematem, jaki prezent dla malucha na tę specjalną okazję będzie odpowiedni. Pomysłów na prezent dla dziecka można przytoczyć bardzo wiele i, co ważne, nie wszystkie one będą wiązać się z dużym wydatkiem.

Zwyczajowo prezenty na chrzest święty możemy podzielić na trzy grupy:

  • Prezenty o charakterze stricte religijnym
  • Prezenty upamiętniające ceremonię
  • Zabawki oraz inne akcesoria pielęgnacji malucha

Prezenty o charakterze religijnym

Utarło się przekonanie, że prezent na chrzest święty powinien być ściśle związany z religią chrześcijańską. Stąd też tak duża popularność wszelkiego rodzaju dziecięcej biżuterii religijnej, jak delikatne, srebrne i złote łańcuszki z krzyżykiem lub medalikiem z wizerunkiem świętych, czy też różańce. Często wzbogacone o niewielki grawer z datą chrztu lub o tabliczkę z indywidualną dedykacją dla dziecka.

Jako dodatek do takiego prezentu doskonale sprawdzi się eleganckie wydanie biblii lub inna książka o tematyce religijnej. Ciekawą propozycją są również specjalne, bogato ilustrowane wydania biblii przeznaczone dla najmłodszych.

Prezenty upamiętniające ceremonię chrztu

Drugim rodzajem popularnych prezentów na chrzest są wszelkiego rodzaju pamiątki o charakterze sentymentalnym mające na celu zachować wspomnienia tej doniosłej dla każdego dziecka i jego rodziców chwili, jaką jest przyjęcie do wspólnoty kościoła. A jest to szczególnie ważne, gdyż sam zainteresowany najprawdopodobniej niewiele zapamięta z tej uroczystości. W tej grupie prym wiodą eleganckie srebrne ramki na chrzest i albumy na zdjęcia z ceremonii chrztu oraz urocze srebrne obrazki na chrzest o różnych kształtach i rozmiarach wraz z grawerem upamiętniającym datę i miejsce uroczystości oraz imię dziecka. Przedmioty te najczęściej ozdobione są wizerunkiem anioła stróża czuwającego nad dzieckiem, który symbolizuje z jednej strony czystość i niewinność, a z drugiej bezpieczeństwo i boską pieczę.

Zabawki oraz inne akcesoria pielęgnacji malucha

Trzecią grupę prezentów na chrzest stanowią niezwiązane tematycznie z samą ceremonią chrztu za to bardziej praktyczne upominki. Mowa tutaj przede wszystkim o wszelkiego rodzaju zabawkach edukacyjnych dostosowanych do wieku dziecka, które z jednej strony przyniosą mu wiele radości i uśmiechu, a z drugiej wspomogą jego rozwój.

Natomiast dla rodziców dziecka doskonałą i praktyczną niespodzianką będą produkty związane z pielęgnacją dziecka oraz elementy wystroju dziecięcego pokoiku jak np. komplety pościelowe, czy kocyki. Na koniec pozostaje też opcja podarowania pewnej sumy pieniędzy w kopercie, które mogą być przeznaczone na edukację lub na inne potrzeby dziecka, o których zdecydują jego rodzice. I chociaż nie ma odgórnie ustalonej wysokości tejże kwoty, to zwyczajowo przyjmuje się, że zależy ona najczęściej od stopnia pokrewieństwa.

Jeśli ktoś myśli, że prezent na chrzest zawsze musi być drogi, jest w dużym błędzie. Istnieją również wspaniałe pomysły na prezenty dla najmłodszych z ograniczonym budżetem. Oczywiście, jeśli jesteś kreatywny, masz również możliwość zrobienia własnego prezentu – a inspiracji ku temu dostarczy ci z pewnością Internet. W tej grupie prezentów znajdziesz różnego rodzaju ozdobne poduszki, szatki i kocyki z wyhaftowanym imieniem dziecka i datą chrztu.

Podsumowanie

Jak widać, nie ma jednego uniwersalnego pomysłu na prezent dla dziecka na chrzest. Jeśli nadal szukasz pomysłu lub nie masz pewności co do wybranego prezentu dla dziecka, pamiętaj, że zawsze możesz na ten temat porozmawiać z jego rodzicami, którzy będąc najlepiej zorientowanymi w potrzebach malucha, z reguły bardzo chętnie odpowiedzą ci na wszelkie pytania, czy też podpowiedzą co wybrać.

Prezenty na Chrzest:

Kolorowy aniołek w sercu Obrazek srebrny na Chrzest Beltrami 6449 nowość

Kolorowy aniołek w sercu
Obrazek srebrny na Chrzest z grawerem

od 124 zł

8 x 7,3 cm124 zł
11 x 9,6 cm166 zł
15,5 x 14 cm259 zł
Ramka na zdjęcie z aniołkami Pamiątka Chrztu dla dziecka Valenti 51069

Ramka na zdjęcie z aniołkami
Pamiątka Chrztu dla dziecka

od 216 zł

14,8 x 18,9 cm216 zł
20,8 x 25,6 cm302 zł

Przeczytaj również:

Polub nasz profil na facebook’u,
mamy dla Ciebie niespodziankę w postaci rabatu!

Zapisz się na bezpłatny Newsletter,
aby otrzymać kod rabatowy 7%

zapisz się

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług.

  • Konieczne do prawidłowego działania strony. Przechowują m.in. takie informacje jak dane z formularzy zamówienia, zawartość koszyka.
  • Stosowane są w celu śledzenia działań użytkowników na stronach internetowych, w celu dostosowania wyświetlanych reklam.
  • Cookie zawierające dane statystyczne gromadzą anonimowe informacje pomagające przeanalizować zachowanie użytkowników na stronie.